Репозитарій НПУ  

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   
× Дискусія організована у вигляді обговорень окремих доповідей, підготовлених українськими експертами. Кожна доповідь присвячена окремому аспекту демократичного розвитку держави і суспільства.
Будемо вдячні за Вашу активну участь у цій дискусії, коментарі та власні думки щодо запропонованого аналізу.
Коментарі, які стосуються кожної окремої доповіді, будуть узагальнені та опубліковані, відкриваючи більш широке публічне обговорення того, що необхідно зробити для сприяння демократичним реформам в Україні.
Щоб залишити свій коментар, Вам необхідно зареєструватись. Модератори форуму залишають за собою право вилучати повідомлення, що містять прямі чи непрямі образи інших користувачів ресурсу, в тому числі за етнічною, національною, расовою чи релігійною приналежністю, нецензурні висловлювання, висловлювання порнографічного чи сексуального характеру, висловлювання, що мають на меті провокування різкої реакції інших учасників форуму, що містять рекламу, комерційні повідомлення, а також ті, що не мають інформаційного навантаження та не стосуються тематики форуму.

Конституційний уряд

  • Любов Марголіна
  • Автор теми
  • Відвідувач
  • Відвідувач
7 років 8 місяців тому - 7 років 8 місяців тому #1241 від Любов Марголіна
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
а) Конституція, що встановлює чіткі правила роботи влади, відносно забезпечена додатковими процедурами, які не дозволяють елітам, що на даний момент знаходяться при владі, свавільно вносити до неї зміни;
б) Конституція ґрунтується на принципі обмеженого уряду із чітко визначеними й ефективними межами загальних повноважень уряду;
в) Конституція встановлює незалежність судової гілки влади;
г) Еліти в інших урядових інститутах приймають право судової влади тлумачити та захищати конституцію.

Конституційний уряд України – питання та проблеми правового статусу Кабінету Міністрів України (О. Боярчук)

Аналізується одна з основних проблем конституційного урядування (constitutional government) в Україні: питання правового статусу вищого виконавчого органу влади держави – Кабінету Міністрів України. Зазначається, що Кабінет Міністрів України, виконуючи фактично урядові функції, і досі “насправді не має конституційно закріпленого статусу уряду держави”. Докладно розглядаються норми Закону України “Про Кабінет Міністрів України” та їх співвідношення з чинними нормами Конституції України, а також історична еволюція взаємин і розподілу повноважень Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України від початку проголошення державної незалежності країни до конституційної реформи 2006 року, яка позначила зміни в системі організації системи державної влади від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської республіки.
Розглядаються недоліки законодавчого врегулювання функцій системи урядування в країні. Зокрема серед недоліків діючого Закону України “Про Кабінет Міністрів України” є визначення посад членів Кабінету Міністрів України як “політичних посад, на які не поширюється трудове законодавство”. Таким чином є всі підстави говорити про порушення норми статті 24 Конституції України, яка гарантує громадянам України рівні конституційні права й свободи та рівність перед законом, забороняючи будь-які привілеї чи обмеження. Більш проблемними моментами є неузгодження та прогалини в чинному законодавстві щодо взаємин Президента України та Кабінету Міністрів. Після недосконалої політичної реформи 2006 р. у країні тривала боротьба законів і законодавчих актів щодо розподілу повноважень поміж цими органами державної влади. Конституцією України й досі не визначено чітких шляхів взаємодії Президента України та Кабінету Міністрів України.
Ситуація правової невизначеності діяльності різних гілок державної влади в законодавчовому полі країни, нехтування нормами Конституції України призводить до появи цілої низки актів вищих посадових осіб, які майже повністю підірвали довіру народу України до вищих органів державної влади країни. Нескінченна череда Указів Президента України про дострокове припинення діяльності Верховної Ради України, блокування роботи парламенту, протистояння міліції та Державної служби охорони, бійки у стінах Генеральної прокуратури України, кампанія з дискредитації Конституційного Суду України, незаконні рішення судів загальної юрисдикції – усе це призвело до серйозних проблем демократичного розвитку конституційного процесу у країні.
Вихід із цієї ситуації вбачається лише в обов'язковому усвідомленні всіма гілками влади того факту, що Конституцію України було створено для того, щоб її норми виконувались і були твердим підґрунтям справедливого демократичного законодавства. Досвід усіх розвинених країн світу підказує, що без суворого дотримання норм Основного Закону держави неможливо побудувати демократичне суспільство, у якому не буде місця корупції та нехтуванню законами.

З текстом доповіді можна ознайомитись у прикріпленому файлі (див. нижче)

Вкладений файл:

Назва файлу: 01.pdf
Розмір файлу:372 KB
Долучення:
Last edit: 7 років 8 місяців тому by Любов Марголіна.

Будь-ласка, Увійти , щоб приєднатись до розмови.

Модератори: Любов Марголіна
Час відкриття сторінки: 0.352 секунд
Працює на Форум
   

Короткі новини

Сумуємо...

gerasymenko    15 липня 2018 року на 61 році пішов з життя Герасименко Олександр Іванович – справжній офіцер, люблячий чоловік, батько, сумлінний працівник, хороший товариш, добра, порядна, відповідальна людина. Все своє свідоме життя Олександр Іванович присвятив служінню людям.

    Народився 2 березня 1958 року в м. Бобруйськ (Білорусія). Після закінчення школи (у 1975 р.) працював фрезерувальником Красилівського філіалу заводу металовиробників (м. Красилів, Хмельницької області). У 1976 році був призваний до лав Збройних Сил СРСР. Саме служба в армії загартувала його, зробила справжнім чоловіком.

Детальніше...

З Днем Конституції України!

photo

Відповідь на звернення від Вченої ради НПУ імені М. П. Драгоманова

npu Голові правління ГО «Центр інформації

 про права людини» Т. П. Печончик

Центру інформації про права людини

Українській Гельсінській спілці з прав людини

Освітньому дому прав людини — Чернігів

Детальніше...

Про вступну кампанію 2018 року на радіо Голос Столиці

olephirenko     Шановні абітурієнти, батьки і ті, кого цікавить питання вступної кампанії 2018 року!  Усім, хто склав цьогоріч ЗНО і готується вступати до омріяного закладу вищої освіти, але все ще губиться у всіх цих правилах та умовах вступу, радимо переглянути цей сюжет >>> https://www.youtube.com/watch?v=7XbhI-NS42o

 Відповідальний секретар Приймальної комісії Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова професор Тарас Олексійович Олефіренко відвідав програму на радіо «Голос Столиці», де розповів про всі тонкощі вступу, що потрібно знати і як діяти кожному вступнику та багато іншого...

   Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова цього року пропонує більше сотні різноманітних спеціальностей. А щоб не розгубитися у них, скористайтеся наступною програмою, яка, безсумнівно, допоможе Вам із вибором: http://vstup.npu.edu.ua/uk-ua/obery-svoyu-spetsialnist

Прес-служба університету

Програма «Непростий вибір»: психолог-логопед-дефектолог – хто це?

nepr vybir   Спеціальна освіта в Україні. Яка вона нині? Як її отримати? Які спеціалізації пропонує факультет корекційної педагогіки та психології НПУ імені М. П. Драгоманова?

     Хочете почути відповіді – програма «Непростий вибір» (ефір від 19 червня 2018 року) на RADIO HAYAT, де доктор педагогічних наук, професор, заступниця декана факультету корекційної педагогіки та психології НПУ імені М. П. Драгоманова Світлана Федоренко і магістрантка цього факультету Інна Ханас ознайомлять Вас із усіма особливостями і тонкощами професій  логопед, тифлопедагог, олігофренопедагог, сурдопедагог, ортопедагог, психолог та ін., а також повідають Вам особливості та переваги навчання на цих спеціальностях.

Прес-служба університету

   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

Переведення та поновлення  

imgonline com ua GifAnimationTwoPic I0m3L8s6Qq2I

   

Піготовка до ЗНО  

Distant

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Горизонт-2020  

   

Корпоративна пошта  

email

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 579 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід